Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prodlužování vlasů

3. 6. 2009
 

Která z nás by nesnila o krásných, dlouhých a hustých vlasech? Podědili jste po mámě řídké vlasy a na každý nový centimetr musíte čekat alespoň půl roku? Pokud tomu chcete dát sbohem, v dnešní době to není žádný problém.

 

 

 

Prodlužování a ničení vlasů

 

Nakolik technika pokročila, vlasy se už nemusí přilepovat kolagenem nebo lepidlem, zkrátka se v podobě tenkých pramínků uchytí pomocí malých plastových trubek. Ty jsou vyrobené speciálně na napájení vlasů a mají schopnost se teplem zúžit, a tak vytvořit pevný spoj s Vašimi vlasy. Trubky mají vždy barvu Vašich vlasů a uchytávají se hned při kořínku, což znamená, že je vůbec není vidět. Navíc, tyhle trubkové spoje nepoškozují Vaše vlasy a kadeřnice je doporučují i ženám, kterých vlasy už podstoupili barvení, trvalou, nebo jsou jinak poškozené, například dlouhodobým vystavováním vysokým teplotám žehličky a fénu. Jedinou podmínkou k prodloužení a zahuštění je to, aby Vaše vlasy měli alespoň 10 centimetrů.

 

Metody prodlužování vlasů

 

Samozřejmě, že existuje mnoho způsobů, jak se dají vlasy prodloužit. Jedním z nich je metoda shrinkies, kterou jsem popsala výše. Vydrží vám přibližně 3-4 měsíce, po téhle době je nutné posunout pramen k pokožce hlavy. Tepelnou metodou je taky metoda keratinem, kde je k napojení potřebný vlasový konektor. Po 3-4 měsících je třeba přepojení. Mezi další metody patří třeba studená metoda našíváním, kde se nové prameny vlasů přišijí speciální jehlou a nitkou na Vaše vlasy. Takhle připojené vlasy Vám vydrží asi 3 měsíce. Mikroringova metoda je taky studená, vlasy se napájejí pomocí speciální jehly a vydrží 3-4 měsíce. Metoda nalepováním patří také mezi studené metody, nové prameny se nalepí speciálním lepidlem na vlasy, avšak po desátém umytí je vlasy třeba znovu přelepit.

 

Cena prodlužování vlasů

 

Nebudeme si říkat, že prodlužování vlasů je levná záležitost. Avšak kdo nechce pro krásu trpět, musí za ni platit. Suma závisí od typu, délky a metody prodlužování, což znamená, že konečná cena je individuální, vždy to je ale víc než několik tisíc. Můžete však počítat i s pětimístnou cifrou. Udržování už stojí méně, platíte jenom za posunutí pramínků zpět k hlavě. Napojené pramínky by Vám při správném a pravidelném udržování měli vydržet asi 5 let.

 

Negativa prodlužování vlasů

 

Všechny zkrašlovací metody mají i negativa a prodlužování vlasů není žádnou výnimkou. Kromě času a peněz, které necháte u kadeřnice také nebudete moct spát s rozpuštěnými vlasy, aby se Vám nepoškodili kořínky, budete muset dávat pozor při fénování, kulmování a jednoduše jakékoliv tepelné úpravě vlasů, aby se spoje nerozpustili. Zkrátka, o vlasy se třeba starat a o prodloužené vlasy o to víc. Ale ten dobrý pocit je k nezaplacení, nebo ne?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář